Java Nedir ?

Java Nedir

0
1099

Java Nedir ?

Evet sizlere java nedir dedik ozaman açıklayalım 😀 java bilgisayarımızın sağ köşesinde kahve gibi adlandırdığımız burnumuza sanki kahve kokusu getiren çayı aklımıza getiren bir programmıdır acaba tabikide öyle bi program var ama onları sadece hatırlatır 😀 sizlere javanın ne işe yaradığını ve java nedir bunları açıklayacağım. Java bir programlama dilidir James Gosling tarafından geliştirilen ve  geliştirmeye açık kaynak kodlu bir program dilidir. Yüksek verimli olan bu program işlevleri saymak ile bitmeyecek ölçüde sağlam ve nesneye yönelik bir programdır.

Java Nerelerde Kullanılır ?

Java oyunlar da ve birçok yerlerde kullanılır oynadığınız okey oyununa kadar java destekli  yerler mevcuttur javanın çalışma sitili adım adım olarak geçmektedir.

Java Ücretsiz

Java programını java sitesinden ücretsiz olarak indirip kurabilir kullanmaya başlayabilirsiniz birçok program java içerikli olduğu için java kullanmanız mecburi olarak geçer. Mesela mobil içeriisnde java olmadğından dolayı bağzı flash belgeleri bile göstermeye bilir.

Java İndir

Java indirmek için resmi internet sitesini kullabilirsiniz sizlere javanın resmi internet sitesini veriyorum. https://java.com/tr/ sizlere önerim lütfen bu tarz programları resmi sitelerinden indirin . Güvenliğiniz açısından sizin için en iyisi bu olacaktır.

Java Güncelleştirmeleri

Java sürekli kendisini güncel tutar ve güncelleştirmenizi ister java masa üstünüzdeki sağ ekranda görünen turuncu simge ile çıkan ve  güncelleme baloncuğu oluşturan bir programdır. Güncel java yazılımı kullanmanızı sizlerden istiyor bu makalemizinde sonuna geliyoruz.

Java İndirme

https://java.com/tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here