Seo

SEO , Seo Nedir ?

   SEO  ‘Search Engine Optimization  Arama Motoru Optimizasyonu‘ Sitenizin arama motorlarına optimizasyon işlevini sağlayan bir işlemdir. Bu işlemin internet sitenize yapılması internet sitenizin kalitesini oldukça geliştirebilir.Fakat yararları olan Seo optimizasyonu’nun internet sitenize zararları da olmaktadır.

Seo optimizasyonu internet sitenizin arama motorlarında istediğiniz kelimede reklam vermeden yani ‘Google’ reklamlarına ihtiyaç kalmadan çıkmanızı sağlayan bir işlemdir. Büyük bir firma olmayı amaçlayan ve yükselmeyi hedefleyen e ticaret siteleri olsun ve diğer satış siteleri olsun sürekli Seo işlemini takip etmektedir.E-ticaret sitelerinin kazançlarını arttıran bu işlemin oldukça kaliteli ve analiz yeteneği sertifikalı insanların yapması gerekmektedir. Seo kolay bir işlem gözüksede herkesin yapamacağı bir iştir ve basite alınmamalıdır.

Seo Faydaları

Seo faydaları saymakla bitmeyecek kadar çokturki gelişen internet dünyasında yer etmiş firmalarında önüne geçmek dahada zorlaşmaktadır. Seo faydalarını sizlere basit yoldan şöyle sıralayabiliriz ;

  • İnternet sitenize organik ziyaretçi çekmede yardımcı olur
  • İnternet sitenizdeki (alışveriş siteleri için) satışların artmasına büyük ölçüde yardımcı olur
  • İnternet sitenizin kalitesini yükseltir
  • İsminizin ve markanızın oluşturmasında yardımcı olur
  • Kurumsal firma olma yolunda sizlere adım attırır
  • İstediğiniz kelimede aranma işlemini sağlar
  • Özgün içeriğinizin takipçileri daha fazla olur
  • ‘ Kısacası Populer Olursunuz’

 

Seo Örnekleri ;

Çok büyük bir  e-ticaret sitesi olmayı planlayan mehmet beyin satışları hiç olmamakla beraber moreller alt üst olmakta ve hostig domain ücretlerini bile yenilememeyi düşünmektedir.İnternette gezinirken ‘ SEO ‘ ile ilgili bir makale yazısı görerek kafasına yatan fikirleri düşünüp bu işlemi sitesine yaptırmayı düşünmektedir ve bu sitede  birçok ürünü satan mehmet beyin düşünceleri ilk kelimesi (örneklendirme) terazi baskül, gibi kelimelerdir bir SEO Uzmanı bulan mehmet beyin aklındaki kelimeyi Seo uzmanına vermesiyle birlikte Seo uzmanı bu siteye çalışıp günlük raporlar hazırlayıp ve site içi özgün içerikler girip  resimler upload edip ve site için bütün google verilerini tazeleyip kayıtlar oluşturup site hatalarını giderip yol izlemektedir. Web yöneticisi araçlarına giren mehmet beyin organik olarak aranma sayısının arttığını ve google  arama motorunun sitesini sevdiğini görmekteyiz.

Google arama motoru insanlara yararlı olabilecek siteleri ön plana çıkarmaktadır.

 

Seo Uzmanı ;

Seo Uzmanı internet sitenizin arama motorunda istediğiniz kelimelerde çıkmasını sağlayan ve internet sitenizi arama motorlarına optimize eden kişilerdir. Günümüzde artan internet kullanımı ve artan ticaret siteleri gelişime açık siteler bir seo uzmanına ihtiyaçları vardır. Seo uzmanı internet sitenizin arama motorlarındaki aranabilirliğini yükselterek sizlere daha çok kazanç sağlar. Belirli bir fiyatla başlayan ve aylık olarak tekrar eden seo uzmanı  fiyat konusunda anlaştığınız ve  iyi olduğunuz kişiyle yola başlamanız gerekmektedir.Seo Uzmanı internet sitenizi güncelleyen blog yazıları ve içerikleri ile görevli kişilerdir.İstediğiniz kelimeler ile ilgili yazılar düzenler ve sizlere haftalık anlaştıysanız veya aylık anlaştıysanız rapor sunar.

Seo Uzmanını Sertifikalı Seçin !

Bir seo uzmanı ile çalışmayı düşündüğünüzde lütfen sertifikalı olmasına dikkat edin çünki seo işe yarayan bir işlemdir ve iyi bir seo uzmanı ile çalışmadığınız taktirde bu işe yaramayacak ve seo nun işe yaramadığını  sizlere düşündürücektir.

 

Seo Uzmanı Maaşları ;

Seo uzmanı maaşları genellikle analiz ve anlaşmanıza göre değişebilir seo uzmanı maaşları 1.500 TL  15 Bin TL kadar çıkmaktadır. İşe göre değişiklik sağlayan bu işin  aylık ödemesi yapılmaz ise  Seo uzmanı özgün içerikleri ve blog yazılarını durdurup siteniz ile ilgili çalışma yapmayacaktır.

 

Seo Uzmanı İle Sözleşme Yapın !

Kendini çok iyi sanıyorsa : Sözleşme yapın neden nakit veresinizki ? Mantıklı düşünürseniz bir seo uzmanı size bir net birşey söyleyemez çünki bunun bir net biçimi anlatımı yoktur. 4 – 5 Sayfaya geldiğinde ben paramı almaya başlarım derse veya bir sözleşme kağıdı önünüze sunarsa o kağıdı okuyup ve gerekli anlaşmaları yapıp ortasını bulup sözleşmeyi imzalayın. Çünki paranız boşa gitmemeli.

 

 

Seo Uzmanı Google’den Yüksek Fiyat Veremez

Bir Seo Uzmanı Google reklam verdiğiniz yıllık bütçeden daha fazla söylememelidir.Çünki ilerleyen zamanlarda maaşlı çalıştığı için maaş arttırımı yapılmalıdır.

Son Olarak Site Hit Arttırma İle İlgili Bilgi ;

 

Site hit arttırmak için kullandığınız bot programları sitenizi google arama motorunda kara listeye düşürebilir ve oldukça zarar verebilir. Lütfen bu tarz programlar kullanmamaya dikkat edin. Site hitinizi kendiniz arttırmak istiyorsanız lütfen özgün içerik girmeye bakın.